Menu

Natalie Alice

Podwójne szczęście

Kosmetyczka dla niemowlaka

nataliealice

No trochę tego jest, jak się spojrzy całościowo. Maluch przecież potrzebuje przede wszystkim pieluch, jednorazowych lub wielorazowych od wyboru do koloru. Do tego potrzebne są mokre chusteczki, patyczki kosmetyczne (najlepsze te rozszerzane, by nie wkładać zbyt głęboko ich do ucha, czy nosa), płatki bawełniane do mycia buźki w pierwszych tygodniach życia i opatrunki do pępka.

children3368013_960_720

Jeśli chodzi o kosmetyki, to mamy krem do pupy, maść na odparzenia, płyn do kąpieli czy też naturalny olej np. kokosowy. Przydatna jest oliwka do ciała lub lekki balsam, który nawilży skórę po kąpieli oraz krem do buzi, w zależności od pory roku albo z filtrem UV albo tłuścioch na mróz. Do mycia małego człowieka potrzebny jest także łagodny szampon oraz żel do całego ciała, najlepiej bez mydła, które dodatkowo wysusza skórę. W pierwszych miesiącach życia dziecka, szczególnie dla niedoświadczonych rodziców, całkiem niezłą pomocą będzie także termometr do mierzenia temperatury wody do kąpieli. Trzeba kosmetyczkę bobasa wyposażyć też oczywiście w nożyczki do obcinania paznokci oraz miękką szczotkę.

Jak widać trochę tych kosmetyków i gadżetów jest i trzeba też przygotować miejsce, by to wszystko schować. Najlepiej sprawdzają się tu komody dla dzieci z szufladami. Na którym na przykład znajduje się przewijak - jakie są inne opcje sprawdzicie w tym miejscu https://komodydladzieci.pl/. Wówczas większość potrzebnych rzeczy mamy pod ręką. A jak zorganizować sobie taką domową stacje do przewijania:

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Getson] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Pięknie jest zrobiona ta komódka. Taki porządek pozwala ułatwić codzienność z małym dzieckiem.

© Natalie Alice
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci